اخبار ویژه

درخواست سلب عضویت علیرضا رحیمی از هیات رئیسه مجلس رد شد

نویسنده: تاریخ: 2019/08/26 موضوع: دسته‌بندی نشده دیدگاه ها: افزودن دیدگاه

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به اعتراض ۳۲ نماینده از علیرضا رحیمی به جهت سوال وی از وزیر دفاع، گفت: در جریان رسیدگی موضوع در کمیسیون، سلب عضویت علیرضا رحیمی از هیات رئیسه مجلس رد شد.

غلامرضا کاتب در توضیح نشست امروز یکشنبه سوم شهریور ماه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس هنگامی که 25 نفر از نمایندگان نسبت به عملکرد یک نفر یا اعضای هیات رئیسه اعتراض داشته باشند، می‌توانند تقاضای سلب عضویت فرد مورد نظر در هیات رئیسه را مطرح کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای علیرضا رحیمی در خصوص انتشار فیلم اعترافات و مستند مربوط به دو تابعیتی‌ها و علت پخش آن در جلسه علنی از سوی کریمی قدوسی که پیش از این توسط سازمان اطلاعات سپاه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پخش بود، از وزیر دفاع سوال کرد، در همین راستا 32 نفر از نمایندگان مجلس تقاضای سلب عضویت وی را به کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس ارایه کردند.

وی افزود: نمایندگان معترض اذعان داشتند که سوال مذکور به وزیر دفاع مرتبط نبوده و چرا آقای رحیمی با علم به اینکه عضو هیات رئیسه مجلس هستند، این سوال را بر خلاف آیین نامه داخلی مجلس مطرح کردند، از لحاظ محتوایی نیز 32 نماینده اظهاراتی را عنوان کردند و یادآور شدند که سوال مربوط به سپاه پاسداران به حاکمیت مرتبط است و قابل طرح در مجلس نیست.

کاتب یادآور شد: کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بر اساس قانون، هیات رسیدگی به اعتراضات را با حضور همه روسای کمیسیون‌ها و اعضای کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در دو جلسه تشکیل دادیم. نمایندگان معترض نظرات خود را مطرح کردند و آقای رحیمی نیز به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس دفاعیات خود را بیان کرد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نهایت موضوع مذکور در کمیسیون به رأی گذاشته شد، بنابراین سلب عضویت علیرضا رحیمی از هیات رئیسه مجلس رأی نیاورد لذا وی می‌تواند به عنوان عضو هیات رئیسه به فعالیت خود ادامه دهد.

دیدگاه خود را ارسال کنید
 چند رسانه ایی